Anasayfa

Hakkımızda

Sünger

Ürünler

    İletişim
 

Sürgerin ana hammaddesi latex olmasına rağmen, doğal latexin piyasadaki sünger talebini karşılayamaması neticesinde bilim adamları 1937 yılında poliüretan hammaddesini oluşturarak, bundan sünger elde etmeyi başardılar.

Teknik olarak poliüretan; poliizosiyanat ve polyol türevlerinin, katalizörler ile reaksiyona girmesi sonucunda oluşur. Polimerizasyon reaksiyonu bitip sıvı fazdan katı faza dönen esnek poliüreatn sünger, ekzotermik reaksiyonun tamamlanması için kürlenmeye bırakılır. Daha sonra gaz çıkışı reaksiyonu tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir.

Esnek poliüretan süngerler, hava geçirgenliğini sağlayan açık hücreleri, elastikiyetli yapıları ve hafif olmaları nedeniyle, mobilya ve yatak sektöründe kullanılırlar. Polieter süngerler, diğer poliüretan sünger çeşitlerine göre daha esnek ve maliyeti daha düşük olurlar.

 

 

1 - Sert Grubu

- 15 dns

- 19 dns

- 22 dns

- 26 dns

- 28 dns

- 32 dns

- 45 h.l.b

2 – Soft Grubu

- Flex 28

- Flex 30

- Kuş Tüyü

- Hyper Soft

3 – Hr Grubu

- 25 hr

- 30 hr

- 35 hr soft

- 40 hr

- 35 cmhr

4 – Polyester Ürünler

 

SÜNGER KESİM ŞEKİLLERİ

 

1 – Cnc Kesim

2 – Kontine (Rulo Sünger) Laminasyon

3 – Plaka Kesim

 

Kullanım Alanları

 

Ev Koltuk, Ofis Koltukları, Ayakkabı, Laminasyon

 

1 – Sert Grubu Süngerler : Sert süngerler adından da anlaşılacağı gibi, yoğunluğu (dansitesi) arttırılarak sertleştirilmiş sünger çeşitleridir. Daha yoğun oldukları için daha uzun ömürlüdürler. Genellikle mobilyada sırt ve font bölümlerinde kullanılırlar.

 2 – Soft Grubu Süngerler : Bu tür süngerler, dansiteleri daha düşük ve buna mukabil, daha esnek, daha yumuşak süngerlerdir. Oturma gruplarında konfor amaçlı sırt ve font kısmında kullanılabilir.

3 – Hr Grubu Süngerler : Bu grupta yer alan süngerler, son derece konforludurlar. Esneklikleri yüksek olmalarına rağmen, hem çekme ve hem basma katsayısı neredeyse birbirine eşittir. Diğer gruptaki süngerlere göre daha ortopediktir ve aynı zamanda dayanıklıdırlar. Oturma gruplarının sırt ve font kısmında kullanılabilirler.

 

 


 

 

Sipariş ve Talepleriniz İçin Telefon, e-mail veya aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler : Sünger, döşemelik sünger, ayakkabı süngeri, kalıp sünger, tabaka sünger, sünger imalat, sünger imalatı, sünger çeşitleri, toptan sünger, sert sünger, yumuşak sünger, tv sehpası modelleri, soft sünger, 25 dansite, 30 dansite, 35 dansite, 40 dansite, dns,  sünger, alüminyum doğrama